12 Şubat 2024

Diş çekme yağı, kılavuz açma yağı ya da diş açma yağı olarak da bilinen yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Ağır hizmet saf kesme yağları olarak da kabul edilen bu yağ genellikle siyah metal,
alüminyum ve sert çelikte delme, kesme ve kılavuz açma işlemleri esnasında tercih edilmektedir. Yüksek performans sunan diş açma yağı işlem esnasında ortaya çıkacak ısının en az seviyeye inmesini sağlar. Böylelikle takım uçlarının ömrü uzayacak ve hasar alma ihtimali de ortadan kalkacaktır. Buna ek olarak talaş kaldırma özelliği sayesinde yüzey kalitesinde üstün performans elde edilmesi de amaçlanmaktadır. Pafta yağı, soğutma özelliği çok yüksek bir ürün olması sayesinde otomatik diş açma makinelerinde sık sık tercih edilmektedir. Genellikle havacılık sektöründe ve elektronik tıbbi bileşen endüstrisinde ilgi gören bir ürün olarak bilinmektedir.

Diş Çekme Yağı Özellikleri Nelerdir?

Pafta yağı kullanımı bahse konu yağın standartları sayesinde gün geçtikçe daha da iyi bir noktaya ulaşır. Ancak tüketicilerin bu yağ ile alakalı detayları bilmeleri ve buna uygun şekilde hareket etmeleri de çok önemlidir. Aşağıda diş çekme yağı özellikleri sıralanmıştır.

  • Diş çekme yağı, pas ve korozyona karşı çok yüksek dayanıma sahiptir.
  •  Karbonlu çelik ya da paslanmaz çelik konusunda maksimum performans sağlar.
  • Talaş kaldırma özelliği bilindiğinden yüzey kalitesinin en iyi seviyede olması söz konusudur.
  •  Atık ve hurda konusunda sağladığı çözümler de yüzeyin daha kaliteli olmasında önemlidir.
  •  Kılavuz ömrünün iki kat artmasını destekler.
  • Sülfik katkılar içermemektedir.
  • Düşük sürtünme kat sayısı sayesinde tezgâh parçalarında ısınmayı önler. Böylelikle verimlilik de artar.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde diş çekme yağı en dikkat çeken seçenek olarak kabul görmektedir. Siz de pafta yağı ya da diş açma yağı olarak isimlendirilen bu ürünü satın alabilirsiniz.

Diş Açma Yağı Fiyatları

Zerpet olarak endüstriyel yağlar konusunda ihtiyaçlarınızı en makul şekilde karşılıyoruz. Üstelik diş çekme yağı fiyatları sayesinde de beklentilerinizi karşılıyoruz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekler için hemen tercihinizi yapın ve kaliteyi yakalayın!